Історія

Євангельський Теологічний Університет у місті Києві, Україна – один із лідерів на пострадянському просторі, який працює у сфері вищої богословської освіти, щодо підготовки професійних священнослужителів, проповідників, пасторів, місіонерів, викладачів, вчителів, релігієзнавців, починаючи з 2000 року, для праці у сучасному соціумі, з високим рівнем євангельської християнської богословської освіти серед євангельських християн в Україні, СНД, Центральній Азії, Західній та Східній Європі, США.

Євангельський Теологічний Університет – вищий богословський освітній заклад з акредитованими програмами на рівні України, Східної та Західної Європи, Центральної Азії та США.

Євангельський Теологічний Університет – це відповідь Бога на бачення та мрії ключових лідерів: Української церкви християн віри євангельської, Асамблей Божих США, Міжнародної Асамблеї Християн Віри Євангельської, у Східній Європі, Середній Азії та Далекому Сході. Ключові лідери євангельських братств, побачили необхідність існування навчального закладу, який надає вищу богословську освіту рівня магістра та доктора, пропонує якісну підготовку професійних служителів, вчителів, богословів для спорядження євангельських церков по всьому світу.

Євангельський Теологічний Університет – сьогодні, здатний навчити та підготувати сильних лідерів у справі будівництва сучасної церкви та професійних богословів-апологетів.

В 1997 році, на зустрічі представників євангельських об’єднань та церков України, ініційованої Президентом України Леонідом Кучмою, представники євангельських церков звернулися до президента з проханням сприяти виділенню дільники для будівництва семінарії у місті Києві.

Завдяки співпраці між Всеукраїнським об’єднанням церков християн віри євангельської (сьогодні: Українська церква християн віри євангельської) та Київською міською державною адміністрацією, було виділено ділянку землі в одному із центральних районів міста, поблизу станції метро Голосіївська, у Голосіївському районі Києва.

З 1998 року розпочалося будівництво будівлі семінарії, яка тривала 2,5 роки, протягом яких Бог чудесним чином благословляв і підтримував реалізацію цього проекту і фінансами і мудрістю.

2000 року, Євангельський Теологічний Університет, вперше відчинив свої двері для нових абітурієнтів. Мрія Асамблей Божих США про створення великої та впливової семінарії в Україні здійснилася!

Вже понад 20 років євангельський Теологічний Університет несе своє служіння і поширює вплив в Україні, Східній Європі, Середній Азії та на Далекому Сході. Випускники нашої семінарії є свідченням того, що євангельська теологічна семінарія продовжує працювати завдяки Божому благословенню та великому баченню, щоб проголошувати надію та спасіння в імені Ісуса Христа.

Першим президентом Євангельської теологічної семінарії був Франк Мартін, один із перших директорів Асамблей Божих США у Східній Європі.

У 2015 році, розпочала роботу перша у Східній Європі, країнах Центральної Азії та в Україні, програма «Доктор богослов’я» (Doctor of Ministry). Ця програма стала відповіддю на потребу у підготовці ключових професійних лідерів для становлення та систематизації здорового богослов’я та збудуванні церков у сучасному глобалізованому суспільстві.

З 2000 року семінарія здійснила 20 випусків. Понад 1000 випускників семінарії з Молдови, України, Росії, Узбекистану, Туркменістану, Латвії, Литви, Німеччини, США, Канади, Білорусі, Франції, Польщі, Австрії, Румунії та інших регіонів сьогодні є ключовими лідерами у будівництві сучасної церкви Ісуса Христа та поширенні Його царства для всіх поколінь!

Сьогодні Євангельський Теологічний Університет – це невід’ємна частина повноцінного члена об’єднання Української церкви християн віри євангельської, партнер у служінні: Асамблей Божих США, Міжнародної Асамблеї Християн Віри Євангельської, а також партнер інших євангельських об’єднань та євангельських церков в Україні, Східній Європі, Центральній Європі.

Починаючи з 1999 року, посаду президентів Євангельської теологічної семінарії очолювали: Френк Мартін, Девід Нельсон, Соломон Вонг, Арнольд Ластінгер, Василь Войтович (ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО ПРЕЗИДЕНТІВ ЄТС).

З 2022 року новим президентом Євангельського Теологічного Університету став Ігор Семенюк.

Сьогодні Євангельський Теологічний Університет співпрацює з відомими Державними ВНЗ в Україні, в галузі вищої богословської освіти, та з Міністерством Освіти та Науки в Україні.

Сьогодні в університеті, студенти мають можливість отримати диполми акредитовані богословськими освітніми орагнізаціями на рівні США, Європи та Центральної Азії, а також і державні дипломи визнані Міністерством Освіти та Науки України.

Будівля Євангельського Теологічного Університету є власністю Української церкви християн віри євангельської, знаходиться в місті Київ, Україна, станція метро: «Голосіївська», вулиця Голосіївська 57.

У будівлі, де базується Євангельський Теологічний Університет, знаходиться церква християн віри євангельської «Філадельфія». Церква веде активне служіння та об’єднує понад 1000 членів на своїх богослужіннях.